İADE POLİTİKASI

İade Şart ve Koşulları

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.Kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Ürünümü İade Etmek istediğimde Ne Yapmam Gerekiyor?

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz.

Ürünü, ürün faturası ve iade faturası ile iade ediniz. Ürünleri teslimat tarihinden itibaren on dört (14) günlük süre içinde iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, ürün orjinal kutusu ve irsaliye fatura ile birlikte eksiksiz olarak, iade adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Kargo ile İade
  • İade Formundaki bilgilerini doldurunuz ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içine koyunuz. İade Formunu indirmek için tıklayınız.
  • Yurtiçi Kargo dışındaki firmalarla yaptığınız gönderilerde ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi depomuz tarafından teslim alınmaz.
  • İade ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, talebiniz ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve değerlendirilecektir.
  • Yukarıda belirtilen şartlara uygun olması halinde iade işleminize ait ücret iadeniz yasal süre olan 10 gün içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu süre Tümpa'nın iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar.
Ürün iadesinde kargo masrafını ben mi ödeyeceğim?

İade talebiyle Tümpa Elektrik'e gönderdiğiniz ürünleri Yurtiçi Kargo'ya 484735823 iade kodu ile ücretsiz teslim edebilirsiniz. Belirlenen kargo firması dışında bir firma ile iade işleminin yapılması halinde iade kargo ücreti ALICI tarafından karşılanır.

Yurtiçi Kargo Tümpa Elektrik İade Kodu : 484735823

TÜMPA ELEKTRİK MALZEMELERİ TİCARET VE PAZ.A.Ş.
Ömerli Mahallesi, Hadımköy,
Adnan Kahveci Cd. No:8, 34555
Arnavutköy/İstanbul

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra Tümpa Elektrik tarafından ödeme şeklinize bağlı olarak kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 5 gün içerisinde "artı bakiye" olarak kredi kartınıza  yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Tümpa Elektrik'in bankanıza müdahale etme yetkisi yoktur.

Tutar iadem neden taksit taksit yatırılıyor?

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.